KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12433656
*
nr 1243 3656
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2019
kl 18:22:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 21:53:43
1
100 kr
23/3 19:56:01
2
150 kr
25/3 14:35:49
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Johan Heijer
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
nr 1243 3656
Johan Heijer
(1876-1961), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 47x39
Johan Heijer, svensk bildkonstnär född 1876, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 21:53:43 | 1 | 100 kr |
23/3 19:56:01 | 2 | 150 kr |
25/3 14:35:49 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben johan heijer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50